21. ŘÍJNA 2021

Assessment centrum: Tak trochu jiný pohovor

Workshop

Anotace

Zajímalo vás někdy, jakým způsobem zaměstnavatelé zjišťují, jestli jste např. komunikativní nebo organizačně schopní? Klasický pohovor na tyhle záležitosti nemusí vždy stačit.  V případě, že je skutečně důležité se podívat na kandidáta v akci, je zde assessment centrum, které otestuje vaše dovednosti pomocí předem připravených modelových situací.

Měkké dovednosti, kam řadíme i zmíněnou schopnost komunikovat, organizovat nebo třeba zvládat stres, jsou schopnosti, které využijete napříč celým spektrem pracovních pozic. Jejich význam v poslední době stále stoupá. Je proto dobré se kromě informací, které získáváte v rámci studia, zaměřit i na jejich rozvoj.

Ideální nástroj k poznání svých dovedností
Assessment centrum je metoda, která se snaží o co nejobjektivnější posouzení měkkých dovedností u kandidátů nebo zaměstnanců. Účastníka zasazuje do promyšlených situací, které jsou vždy navrženy tak, aby skutečně otestovaly, jak na tom uchazeč je. Oproti pohovoru je zpravidla delší a umožňuje sběr informací, které běžnou rozpravou zjistíme jen těžko.

Délka kurzu je 4 hodiny.

Po absolvování kurzu budou s účastníky naplánovány individuální konzultace, kde se dozví vyhodnocení kurzu, ale hlavně své silné stránky a dovednosti.

Základní informace

Termín: 21. října 2021 od 09:00 do 13:00
Cena: zdarma
Délka: 4 hodiny + individuální konzultace (termín po domluvě)
Lektor: Martin Bažík
Adresa: Fakulta podnikatelská, Kolejní 2906/4, 612 00 Brno-Královo Pole
Místnost: E320

Cíle workshopu

Jak assessment centrum probíhá?
Průběh assessment centra se může lišit podle jeho rozsahu. Ve většině případů ale jde o sérii modelových situací, které skupinově opakovaně ověřují vybrané dovednosti. Ve stanovenou hodinu se společně s dalšími účastníky dostavíte na místo konání, kde vás přivítá moderátor. To je člověk, který vám bude jednotlivé problémové situace zadávat a celým programem vás bude provázet. Kromě něj se assessment centra účastní pozorovatelé – ti budou z pozadí sledovat, jak při řešení postupujete a jak sledované dovednosti využíváte.

Jak se dovednosti hodnotí?
Assessment centrum se snaží o co největší objektivitu. Pozorovatelé proto mají předem připravený kompetenční model – seznam jednotlivých projevů, které vystihují sledované dovednosti. V průběhu si pak dělají poznámky a zapisují zásadní informace, na základě kterých pak budou moci úroveň vašich dovedností ohodnotit. Každého účastníka navíc sledují minimálně dva pozorovatelé, aby výsledky pocházely z více než jednoho zdroje.

Pár dní před schůzkou vám bude zaslána pozvánka na schůzku. Pokud vám pozvánka nepřijde, ozvěte se na email kariera@vut.cz.

K přihlášení na akci prosím použijte VUT email (VUTID@vutbr.cz).

Tento akce je realizována v rámci projektu Moderní a otevřené studium techniky CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002430

Lektor

Martin Bažík 

Martin je věčný idealista. V oblasti vysokého školství se pohybuje řadu let a věří tomu, že studenti jsou motivovaní, mají obrovskou chuť se učit, rozvíjet a pracovat na sobě. Jenom je potřeba jim k tomu vytvořit ideální prostředí a podmínky. Dříve takové prostředí pro studenty budoval na Kariérním centru Masarykovy univerzity, momentálně působí jako konzultant na kariérních centrech po celé republice. Jeho cíl je nicméně jednoduchý – chce pomoci studentům dělat to, co je baví a naplňuje.

Přihlásit se

Registrací souhlasíte a potvrzujete, že jste se seznámili se zpracováním osobních údajů.
Současně souhlasíte s příležitosným zasláním pozvánek na další akce Kariérního centra VUT. (Tento souhlas můžete kdykoliv v čase odvolat emailem na adresu kariera@vut.cz v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.)