6. DUBNA 2022

Biotechnologie odpověď pro udržitelný a zdravý svět budoucnosti

#budujkarieru

Anotace

Příroda má odpověď na každý jeden problém. Teprve nedávno jsme začali chápat biologii na molekulární úrovni. Zjistili jsme, že mikroorganismy se chovají, jako malé fabriky a počítače, které mají v sobě zabudované buněčné mechanismy zaměřené na rozklad látek, přeměnu látek, stavění komplexních funkčních struktur, získávání a uchovávání energie. V příštích 30 letech přemění biotechnologie prakticky každé jedno odvětví – od stavebnictví, přes zemědělství, výrobu, odpadové hospodářství, zdravotnictví až po energetiku. Pojďme si ukázat příležitosti a příklady firem a projektů, které jsou v popředí této velké revoluce.

Základní informace

Termín: 6. dubna 2022 od 16:00 do 18:00
Cena: Zdarma
Délka: 120 minut
Adresa: Online - MS Teams

Lektor

Matej Held, vystudoval marketingový management na OF EU v Bratislavě. Byl dlouholetým členem dvou bratislavských hackerspace-ů, kde popularizoval témata nových technologií, vzdělávání a environmentální udržitelnosti. Založil úspěšnou vzdělávací společnost Hemisféra zaměřenou na vyučování vývoje počítačových her, kterou později prodal. Je spoluzakladatelem vzdělávacího programu s integrovaným inovačním inkubátorem Lifbee Academy, zaměřeného na sociálně zodpovědné podnikání a biotechnologie.

Přihlásit se

Registrací souhlasíte a potvrzujete, že jste se seznámili se zpracováním osobních údajů.
Současně souhlasíte s příležitosným zasláním pozvánek na další akce Kariérního centra VUT. (Tento souhlas můžete kdykoliv v čase odvolat emailem na adresu kariera@vut.cz v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.)