12. BŘEZNA 2019

Kritické myšlení techniky řešení problémů

Akce, Workshop

Anotace

Přemýšleli jste někdy jaké řešení problému je to nejefektivnější, jak pracovat s nejistotou, když nevíte, jak se věci vyvrbí nebo jestli vůbec řešíte ten správný problém? Nejste sami. Tyto otázky si pokládáme u komplikovaných problémů. Existují ale techniky kritického myšlení a aplikované racionality, které vám pomohou se v nich rozkoukat a rozhodnout se. Přijďte se je naučit.

Workshop je primárně určen pro studenty, kteří v minulém semestru absolvovali přednášku na téma Kritické myšlení – Jak neklamat sami sebe. Studenti, kteří se zúčastnili přednášky, budou mít tedy zajištěnu přednostní účast.

Kapacita: 20 účastníků

Základní informace

Termín: 12. března 2019 od 15:00 do 18:00
Cena: Zdarma
Délka: 3 hodiny
Lektor: Ing. Lukáš Hána
Adresa: Kariérní centrum VUT (Kolejní 2906/4)
Místnost: E320

Cíle workshopu

  • Vyzkoušíte si analyzovat problémy pomocí Problémových stromů
  • Osvojíte si nástroj ČiCO – Činnost-Cíl Optimalizace, který vám pomůže vyhodnotit efektivitu různých aktivit a hledat lepší cesty
  • Naučíte se pomocí Očekávané hodnoty a Mapy scénářů pracovat s pravděpodobností a rozhodovat se za nejistoty

Lektor

Ing. Lukáš Hána

Lukáš je konzultant a lektor kritického myšlení pro firmy, školy a jednotlivce. Na školeních, přednáškách a konzultacích učí lidi aplikovat racionalitu při práci s informacemi a rozhodování. Výsledkem je to, že se lidé díky znalostem a technikám vyhnou častým chybám a dosahují lepších výsledků bez náhody. Studoval Diplomacii na VŠE a Koučink a management na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes ve Francii. Je zakladatelem projektu #krimyš (www.krimys.cz) a spoluautorem kurzu kritického myšlení na VŠE. Také je alumni Centra pro aplikovanou racionalitu CFAR (www.rationality.org).

Přihlásit se

Registrací souhlasíte a potvrzujete, že jste se seznámili se zpracováním osobních údajů.