5. KVĚTNA 2020

Q&A: portfolio a pohovor

#konzultace, webinář

Anotace

Lámete si někdy hlavu nad tím, co napsat do životopisu? Jaký je rozdíl mezi CV a LinkedIn? Co by měl obsahovat motivační dopis a zda na něj neexistuje nějaká pěkná šablona? A co takový pohovor? Co říct a co neříct? Ptát se? Nebo mlčet? Tyto a mnohé jiné otázky studentů VUT budou zodpovězeny na webináři „otázky a odpovědi“.

Otázky můžete klást již nyní na sli.do – # QnA.

Základní informace

Termín: 5. května 2020 od 13:00 do 14:30
Délka: 1,5 hodiny
Lektor: Libor Komárek
Adresa: MS Teams

Cíle workshopu

Cílem webináře je, aby si student uvědomil důležitost jednotnosti dokumentů a profilů na sociálních sítích, kterými se prezentuje potenciálnímu zaměstnavateli. Student si také uvědomí, jakými zkušenostmi či znalostmi se může u pohovoru prezentovat.

Lektor

Libor se dlouhodobě zabývá kariérou studentů a absolventů univerzit. Několik let působil na Kariérním centru Masarykovy univerzity, zkušenosti má i s VUT a VŠB-TUO. Působí i jako konzultant rozvoje ve firmách a dokončuje doktorát. Za cíl si klade překládat požadavky zaměstnavatelů uchazečům, pomoci jim se v kariéře zorientovat a připravit se na první období velké kariérní tranzice. Rád vám pomůže se sebepoznáním, rozhodováním, hledáním, tvořením portfolia, přípravou na pohovor i s kariérním rozvojem.

Má otázky na vaše odpovědi.

Náplň workshopu

Na webináři si nejprve stručně představíme smysl jednotlivých dokumentů a jejich doporučenou podobu, ať víme, od čeho se odrazit a následně budete mít prostor se doptat na cokoliv, co vás k tématům CV, motivačních dopisů, LinkedIn a pohovorů zajímá. Ať už obecně, nebo zcela konkrétně.

Nejpozději den před schůzkou vám bude zaslána pozvánka na schůzku v MS Teams. Prosím, prověřte, že přístup funguje. Pokud vám pozvánka nepřijde, ozvěte se na email kariera@vut.cz.

K přihlášení na akci prosím použijte VUT email (VUTID@vutbr.cz), abychom měli jistotu, že Vám bude fungovat připojení přes MS Teams.

Otázky můžete klást již nyní na sli.do – # QnA.

Přihlásit se

Registrací souhlasíte a potvrzujete, že jste se seznámili se zpracováním osobních údajů.