11. LISTOPADU 2019

Úvod do podnikání a klíčové oblasti při vzniku firmy

START-UP, Workshop

Anotace

Během workshopu se dozvíte, jaké jsou základní kroky při zakládání společnosti, na co dávat pozor při výběru obchodního jména, co je obsahem společenské smlouvy nebo také jak je to s povinností zápisu do evidence skutečných majitelů. V druhé části workshopu Vám budou představeny základy pracovního práva pro zaměstnavatele – čeho se vyvarovat při tvorbě inzerátů, co zahrnout do pracovní smlouvy, či jak má vypadat konkurenční doložka.

Základní informace

Termín: 11. listopadu 2019 od 09:00 do 13:00
Cena: Zdarma
Délka: 4 hodiny
Lektor: Monika Zemanová
Adresa: KC VUT, Fakulta podnikatelská, Kolejní 2906/4
Místnost: E320

Cíle workshopu

Cílem kurzu je seznámit studenty se

  • základy zakládání společnosti,
  • nástrahy při výběru obchodního jména,
  • pojmem skutečný majitel,
  • povinnostmi zaměstnávatele.

Lektor

Monika Zemanová je absolventkou Ekonomicko-správní fakulty MU a zároveň studentkou posledního ročníku Právnické fakulty MU. V roce 2018 se podílela na přípravách konference Symposium – konference o podnikání pro studenty a mladé podnikatele; v současné době působí jako právní praktikantka a také vypomáhá s neziskovým projektem Ochrana nápadu, který se zaměřuje na pomoc start-upům.

Náplň workshopu

Studenti budou rozumět postupu při zakládání společnosti, budou plně seznámeni s nástrahami při výběru obchodního jména své společnosti a budou schopni orientovat se v pracovněprávních předpisech.

Přihlásit se

Registrací souhlasíte a potvrzujete, že jste se seznámili se zpracováním osobních údajů.