24. LISTOPADU 2022

Workshop: Digitální detox

Anotace

Digitální technologie jsou běžnou součástí našeho pracovního i osobního života. Na jednu stranu nám pomáhají být efektivnější, lépe zvládat práci s časem, komunikovat s kolegy a rodinou. Nikdy bychom ale neměli dovolit, aby náš život komplikovaly. Na tomto workshopu se dozvíte, jak zabránit tomu, aby nás technologie ovládly, ale zůstaly našimi věrnými pomocníky. Vyzkoušíte si praktické tipy i aplikace, osvojíte si praktická cvičení pro práci se studenty i dětmi.

 

Tento webinář je realizován v rámci projektu Moderní a otevřené studium techniky CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002430

EU

Základní informace

Termín: 24. listopadu 2022 od 14:00 do 15:00
Délka: 90 minut
Lektor: Kateřina Švidrnochová
Adresa: Online
Místnost: MS Teams

Cíle workshopu

Co se na workshopu dozvíte 

  • Co je to hluboká práce a jak ji ovlivňují notifikace;
  • jak si správně nastavit notifikace a režim nerušit;
  • jak modré světlo našich zařízení ovlivňuje náš mozek a spánek;
  • jak sledovat čas u obrazovky včetně vyhodnocení;
  • jak pracovat s digitálním wellbeingem v týmu;
  • jak si nastavit práci a osobní přístup k technologiím zdravým způsobem.

Lektor

Kateřina Švidrnochová

Kateřina je konzultantka a lektorka digitálních dovedností a designérka vzdělávacích procesů. Pomáhá týmům nastavovat strategie interní i externí komunikace, využívat efektivně nové technologie a zjednodušovat si práci i život díky digi nástrojům. V Digiskills se zaměřuje se na metodiky online vzdělávání a učící procesy. Ráda podporuje firmy v rozvoji jejich firemní a digitální kultury a pomáhá nastavovat týmové dohody. Jejími tématy jsou digitální produktivita, tvorba digitálního obsahu, online komunikace, pracovní procesy a cloudové platformy Google Workspace a Microsoft 365 s přesahem do dalších online systémů jako je Trello, Asana a podobné týmové nástroje.

 

Přihlásit se

Registrací souhlasíte a potvrzujete, že jste se seznámili se zpracováním osobních údajů.
Současně souhlasíte s příležitosným zasláním pozvánek na další akce Kariérního centra VUT. (Tento souhlas můžete kdykoliv v čase odvolat emailem na adresu kariera@vut.cz v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.)