14. DUBNA 2021

Základy finanční gramotnosti II

kariéra, podnikání, webinář

Anotace

Cílem celkem tří dílčích setkání je osvojení základních znalostí finanční gramotnosti a orientace na finančním trhu.
V úvodní lekci se seznámíme se základními pravidly, strukturou a nastavení celého finančního trhu, pozornost zaměříme na komerční banky, pojišťovny, penzijní či investiční společnosti, tak abychom se postupně mohli zaměřit na možnosti financování movitých a nemovitých věcí, ať už se jedná o hypotéku či spotřebitelský úvěr.
V další lekci budeme pokračovat v nastavení finanční bilance domácnosti s cílem správně s penězi nakládat a využívat je především k tvorbě aktiv, a ne pouze nákupu pasiv, které nás do budoucna zatěžují. Postupně se dozvíme, kolik bychom měli odkládat na zabezpečení živitelů domácnosti, nemovitosti a movité věci nebo kolik a kam posílat na investici.
A v závěru se zaměříme na možnosti tvorby aktiv pro penzijní věk. Nejen přes produkty, které jsou podporovány i státem, ale obecně přes veškeré možnosti – není to jen o dvou pilířích.

Témata tří plánovaných setkání na sebe budou určitým způsobem navazovat, ovšem přihlášení na všechny tři lekce zároveň není nutné ani povinné.

Základní informace

Termín: 14. dubna 2021 od 15:00 do 17:30
Cena: zdarma
Délka: 2,5 hodiny
Lektor: Ing. Martin Širůček, Ph.D.
Adresa: online - MS Teams

Cíle workshopu

  • Trefíme jackpot pomocí timingu?
  • Je lepší jednorázová, nebo pravidelná investice?
  • Co s sebou přináší bitcoin, zlato anebo korporátní dluhopisy typu Saunia?
  • Jak si vhodně sestavit investiční portfolio?
  • Má smysl hrát si s akciemi sám, nebo využít podílové fondy?

Na tyto, ale i další otázky, které vás v současné době mohou provázet, budete po absolvování webinářů znát odpovědi.

Webinář je určen výhradně studentům VUT. 
K přihlášení na akci použijte formulář níže. Do formuláře, prosím, vyplňte svůj VUT email (VUTID@vutbr.cz), abychom měli jistotu, že vám připojení přes MS Teams bude fungovat.
Nejpozději den před webinářem vám bude zaslána pozvánka na schůzku v MS Teams. Prosím, ověřte si, že vám přístup funguje. Pokud vám pozvánka nepřijde, ozvěte se na email kariera@vut.cz.

Máte dotazy už nyní?
Chcete se na něco zeptat dopředu osobně, nebo raději anonymně?
Napište nám svůj dotaz: ZDE

Tento webinář je realizován v rámci projektu Moderní a otevřené studium techniky CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002430

Lektor

Martin Širůček absolvoval doktorské studium v oboru Finance na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Zde působil na Ústavu financí, kde vyučoval oblast osobní financí, investičních záměrů, finančních a kapitálových trhů a finanční matematiky. Rovněž spolupracoval s finančními institucemi na vzdělávacích projektech v oblasti financí a finančního poradenství, kde působí jako lektor přípravných kurzů pro evropskou certifikaci EFA (European Financial Advisor) a EFP (European Financial Planner). Je odborným garantem certifikační zkoušky dle Zákona o podnikání na kapitálovém trhu a zkoušky dle Zákona o distribuci pojištění a zajištění. Je členem Standards and Qualifications Committee European Financial and Planning Associtaion (EFPA EU). Působil také na College of Human Science, Texas Tech University.

Přihlásit se

Akce je již plně obsazena. Zapište se na seznam náhradníků a my se vám v případě uvolnění kapacity ozveme. V případě individuálních konzultace, tuningu CV a dalších pravidlených akcí se můžete kouknout rovněž po jiném, volném, termínu.