12. KVĚTNA 2021

Základy finanční gramotnosti III

kariéra, podnikání, webinář

Anotace

Cílem celkem tří dílčích setkání je osvojení základních znalostí finanční gramotnosti a orientace na finančním trhu.
V úvodní lekci se seznámíme se základními pravidly, strukturou a nastavení celého finančního trhu, pozornost zaměříme na komerční banky, pojišťovny, penzijní či investiční společnosti, tak abychom se postupně mohli zaměřit na možnosti financování movitých a nemovitých věcí, ať už se jedná o hypotéku či spotřebitelský úvěr.
V další lekci budeme pokračovat v nastavení finanční bilance domácnosti s cílem správně s penězi nakládat a využívat je především k tvorbě aktiv, a ne pouze nákupu pasiv, které nás do budoucna zatěžují. Postupně se dozvíme, kolik bychom měli odkládat na zabezpečení živitelů domácnosti, nemovitosti a movité věci nebo kolik a kam posílat na investici.
A v závěru se zaměříme na možnosti tvorby aktiv pro penzijní věk. Nejen přes produkty, které jsou podporovány i státem, ale obecně přes veškeré možnosti – není to jen o dvou pilířích.
Témata tří plánovaných setkání na sebe budou určitým způsobem navazovat, ovšem přihlášení na všechny tři lekce zároveň není nutné ani povinné.

Základní informace

Termín: 12. května 2021 od 15:00 do 17:30
Cena: zdarma
Délka: 2,5 hodiny
Lektor: Ing. Martin Širůček, Ph.D.
Adresa: online - MS Teams

Cíle workshopu

  • Trefíme jackpot pomocí timingu?
  • Je lepší jednorázová, nebo pravidelná investice?
  • Co s sebou přináší bitcoin, zlato anebo korporátní dluhopisy typu Saunia?
  • Jak si vhodně sestavit investiční portfolio?
  • Má smysl hrát si s akciemi sám, nebo využít podílové fondy?

Na tyto, ale i další otázky, které vás v současné době mohou provázet, budete po absolvování webinářů znát odpovědi.

Webinář je určen výhradně studentům VUT.
K přihlášení na akci použijte formulář níže. Do formuláře, prosím, vyplňte svůj VUT email (VUTID@vutbr.cz), abychom měli jistotu, že vám připojení přes MS Teams bude fungovat.

Nejpozději den před webinářem vám bude zaslána pozvánka na schůzku v MS Teams. Prosím, ověřte si, že vám přístup funguje. Pokud vám pozvánka nepřijde, ozvěte se na email kariera@vut.cz.

Máte dotazy už nyní?
Chcete se na něco zeptat dopředu osobně, nebo raději anonymně?
Napište nám svůj dotaz: ZDE

Tento webinář je realizován v rámci projektu Moderní a otevřené studium techniky CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002430

Lektor

Martin Širůček absolvoval doktorské studium v oboru Finance na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Zde působil na Ústavu financí, kde vyučoval oblast osobní financí, investičních záměrů, finančních a kapitálových trhů a finanční matematiky. Rovněž spolupracoval s finančními institucemi na vzdělávacích projektech v oblasti financí a finančního poradenství, kde působí jako lektor přípravných kurzů pro evropskou certifikaci EFA (European Financial Advisor) a EFP (European Financial Planner). Je odborným garantem certifikační zkoušky dle Zákona o podnikání na kapitálovém trhu a zkoušky dle Zákona o distribuci pojištění a zajištění. Je členem Standards and Qualifications Committee European Financial and Planning Associtaion (EFPA EU). Působil také na College of Human Science, Texas Tech University.

Přihlásit se

Registrací souhlasíte a potvrzujete, že jste se seznámili se zpracováním osobních údajů.