Aplikace, které by měl znát každý student

26.3.2021

Telefon má dnes v kapse v podstatě každý. Od dětí po seniory. Chytré telefony se ale kromě sledování sociálních sítí, konverzací či například navigace dají využít i ke vzdělávání či zdravějšímu životnímu stylu a mentální pohodě. Zde jsou aplikace, které by měl znát každý student. 

V průměru údajně tráví lidé online přibližně sedm hodin. V době pandemie, kdy jsou možnosti vyžití mnohem omezenější, bude toto číslo pravděpodobně ještě vyšší. Kromě projíždění sociálních sítí, sledování zábavných videí na Youtube či udržování nekončících online konverzací lze využít řadu aplikací i pro rozvoj a vzdělávání.

Be Focused
iOS, zdarma
Pokud máte doma ještě větší problém přinutit se něco dělat, odkládáte psaní seminárních prací či učení na zkoušky, zkuste Be Focused. Úkoly si rozdělíte do dílčích kroků, aplikace za vás pohlídá čas i pauzy. Krůček po krůčku vás pak dovede ke splnění celého úkolu.

iStudiez Pro
Android/iOS, zdarma
Aplikace, která se pravidelně umisťuje na nejvyšších příčkách v hlasování studentů o nejužitečnější aplikaci. Pomáhá udělat pořádek v rozvrhu i v úkolech. Upozorní vás na blížící se termíny odevzdání a díky snadnému propojení s Google kalendářem budete mít přesný přehled, co vás čeká ve škole i v osobním či pracovním životě.

Photomath
Android, zdarma
Pokud bojujete s matematikou, oceníte aplikaci Photomath, ve které si můžete výpočty procvičovat. K počítání příkladů navíc nepotřebujete data. Aplikace totiž funguje i offline. Jednotlivé postupy vám navíc vysvětlí a případně ukáže i v animacích.

RealCalc Scientific Calculator
Android, zdarma
K výpočtům budete potřebovat i dobrou kalkulačku, a pokud zrovna nemáte žádnou po ruce, bude se vám hodit ta v telefonu. RealCalc je velmi oblíbená vědecká kalkulačka, která nabízí velké množství funkcí. Navíc je zadarmo, což znamená úsporu několika stovek korun.

Quizlet
Android/iOS, zdarma
Jestliže se potřebujete naučit některé pojmy, nová slovíčka nebo například data, bude se vám hodit aplikace Quizlet. Můžete si vytvořit vlastní kartičky a sami si zkoušet odpovědi. To samé nabízí například i Chegg Prep aplikace. V té si můžete označit, jak dobře odpověď umíte. Pokud odpovědi z některých kartiček neznáte, můžete si to poznačit. Aplikace se pak zaměří právě na ty, které neumíte, a bude vás nutit si je opakovat častěji.

Sleep Cycle
Android/iOS, zdarma
Spánek je klíčový pro fyzické i duševní zdraví. A není důležité pouze jak dlouho spíte, ale i jak je spánek kvalitní. Kolikrát za noc se vzbudíte, zda projdete všemi spánkovými cykly. Aplikace Sleep Cycle ohlídá a vyhodnotí právě kvalitu vašeho spánku. Navíc můžete buzení přizpůsobit fázi cyklu a nechat se vzbudit v době, kdy je spánek nejlehčí a bude se vám tedy nejsnadněji vstávat.

Brilliant
Android/iOS, zdarma
Aplikace pro všechny od 10 do 110 obsahuje množství kurzů ve všech možných pokročilostech. Ať už se chcete naučit víc o kryptoměnách, algoritmech nebo logice, můžete v interaktivních kurzech vytvořených předními vědci a vyučujícími z MIT, Caltech, Googlu či Microsoftu.

Nepanikař
Android/iOS, zdarma
Česká aplikace Nepanikař poskytuje psychologickou pomoc. Umí poradit hned s několika problémy od deprese a úzkostí po myšlenky na sebevraždu či poruchu příjmu potravy. Ačkoliv rozhodně nemá ambici nahradit psychologickou péči, slouží jako podpůrný nástroj. Zejména v momentech, kdy není odborná pomoc v dosahu.

 

Tento článek je realizován v rámci projektu Moderní a otevřené studium techniky CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002430.
autor: Zuzana Hübnerová

Zpět na přehled všech článků