Thermo Fisher Scientific

Thermo Fisher Scientific je světovým lídrem produktů pro vědu. Zákazníkům pomáhá urychlovat výzkum v oblasti živých věd, řešit složité analytické problémy, zlepšovat lékařskou diagnostiku a zvyšovat produktivitu laboratoří. V roce 2016 se spojil s FEI - přední značkou elektronových mikroskopů používaných pro výzkum materiálů, biotechnologií, vývoj polovodičů, průmysl uchovávání dat, výzkum přírodních zdrojů a v dalších oborech. Brněnské technologické centrum zaměstnává přibližně 950 odborníků ve vývoji, výrobě i technické podpoře.

O SPOLEČNOSTI

Thermo Fisher Scientific je světovým lídrem produktů pro vědu s obratem 20 miliard USD a více než 70 000 zaměstnanci v 50 zemích světa. Brněnské technologické centrum je největší výrobou elektronových mikroskopů na světě. Podílí se na vědeckých objevech, materiálovém výzkumu i vývoji budoucí elektroniky. Může jít například o menší mikročipy, proteiny vedoucí k pochopení Parkinsonovy i Alzheimerovy choroby, viry paralyzující včely, ZIKA, HIV, nové metody čištění vody, získávání surovin nebo zkoumání památek.

V rámci divize Materials & Structural Analysis zahrnuje lokální portfolio také vývoj a výrobu microCT a spektrometrů. Plocha čisté výroby odpovídá velikosti 3 fotbalových hřišť; vzduchotechnika budovy by uchladila 4 hokejové arény. Společnost zaměstnává přes 1 000 zaměstnanců, jejichž průměrný věk je v současné době 34 let. Více než polovina zaměstnanců má vysokoškolské vzdělání. Díky nim odchází do světa více než 600 přístrojů ročně. V roce 2017 převýšila hodnota exportu z Brna 10 mld. Kč.

Více informací naleznete na webových stránkách: www.thermofisher.jobs.cz