Analytik/Analytička Hodnoty za peniaze

Ministerstvo financií SR - Útvar hodnoty za peniaze
Bratislava
fu
11. 5. 2020

Vašou úlohou bude zlepšiť výsledky slovenského verejného sektora, a to prostredníctvom revízie verejných výdavkov a analýzami na rôzne témy verejného záujmu. Prácu tvorí spektrum činností od zberu a analýzy dát, cez tvorbu opatrení identifikovaných problémov, vrátane prezentácie výsledkov medzirezortným partnerom, či (odbornej) verejnosti.
Prostredníctvom pestrej škály investičných projektov a oblastí, ktoré sú posudzované prostredníctvom revízie výdavkov budete mať príležitosť kontinuálne spoznávať a prehlbovať svoje znalosti v nových oblastiach. Budete súčasťou jedného z projektových tímov, ktoré vedú skúsení tím-lídri.

Popis pozice

  • zber a analýza dát,
  • identifikácia problému a jeho riešenia,
  • komunikácia a spolupráca s medzirezortnými partnermi,
  • samostatná analytická práca,
  • príprava analýz, podkladov, prezentácií,
  • spolupráca s medzinárodnými inštitúciami (MMF, EK, OECD) a odbornou verejnosťou.

Požadujeme

  • vysokoškolské vzdelanie ekonomického, matematického zamerania, verejnej politiky, alebo príbuzných odborov,
  • záujem o verejné politiky a prácu s dátami,
  • výstižné a zrozumiteľné písanie doplnené vhodnou prezentáciou dát,
  • schopnosť rýchlo sa zorientovať v novej problematike,
  • znalosť databáz a štatistických programov ako STATA, MATLAB, R alebo E-views výhodou,
  • zodpovednosť, aktívny prístup k riešeniu úloh,
  • plynulá komunikácia v angličtine.

Nabízíme

Informácie o pracovnom mieste

  • pozícia na plný pracovný úväzok
  • nástup dohodou
  • ponúkaný plat od 1 200 eur

Na ÚHP dbáme na odborný rozvoj našich zamestnancov, ktorých pravidelne vysielame na školenia Medzinárodného menového fondu a špičkových svetových univerzít, alebo pre nich pripravujeme zahraničné stáže.

Ak Vás ponuka zaujala, prosím zašlite nám svoje CV na adresu: hr.uhp@mfsr.sk.

Kto sme
Útvar hodnoty za peniaze zastrešuje aktivity Ministerstva financií, ktoré podporujú prijímanie dobrých rozhodnutí vo verejnom záujme a zlepšujú tak výsledky slovenského verejného sektora. Ide najmä o reformu pravidiel, nastavenie procesov a posilnenie inštitúcií. Hlavnými výstupmi ÚHP sú revízie verejných výdavkov a ad-hoc analýzy.

NAVAŽTE SPOLUPRÁCI S VUT

Máte zájem stát se partnerem VUT? Chcete našim studentům nabídnout pracovní příležitost? Kontaktujte nás pro více informací kariera@vut.cz