Technický poradce v patentové kanceláři

PatentEnter s.r.o.
Brno
Práce na plný nebo částečný úvazek
14. 4. 2021

Popis pozice

Zajímají Tě nové trendy v technice? Nezalekneš se technické angličtiny a práce s textem ti není cizí? Pomoz nám zabraňovat plýtvání dobrými nápady a přidej se do našeho týmu patentových specialistů!
Naše patentová kancelář v centru Brna nabízí zajímavou pozici s flexibilní pracovní dobou v pohodovém mladém kolektivu, kde je možné získat zcela unikátní know-how v oblasti ochrany inovací. Pozice je nejvhodnější pro studenty nebo absolventy technických oborů.

Na této pozici budeš:

  • spolupracovat při přípravě přihlášek patentů a užitných vzorů v daném oboru (elektronika, strojní inženýrství, biomedicína, IT, chemie)
  • analyzovat a srovnávat různá technická řešení, a to i v návaznosti na porušování patentových práv
  • zpracovávat průzkumy a patentové rešerše u různých inovací, a to pro zjištění aktuálního stavu dané oblasti techniky nebo prověření tzv. patentové čistoty
  • sledovat konkurenci a stav nových technologií pro podporu vývojových oddělení firem
  • komunikovat s firmami, patentovými zástupci a patentovými úřady v ČR i v zahraničí

Požadujeme

  • studuješ nebo jsi absolvoval technický obor VŠ
  • máš rozvinuté logické myšlení a zájem o nové technologie
  • technická angličtina pro tebe není překážkou
  • dokážeš pracovat přesně a samostatně a vyhledáváš zodpovědnou a systematickou práci
  • jsi důsledný a pozorný při práci s textem
  • píšeš výborně česky
  • nechybí ti pracovní nadšení a loajalita

Nabízíme

  • získání zcela unikátního know-how v oblasti ochrany inovací
  • práci v příjemném mladém kolektivu na plný nebo částečný úvazek (min 15 hod. týdně)
  • po úvodním zaučení možnost příležitostné práce z domu (po individuální dohodě)
  • zajímavé finanční ohodnocení
  • flexibilní pracovní dobu
  • v případě dlouhodobé spolupráce různé firemní benefity

Je to pozice přímo pro tebe? Pošli nám svůj životopis na jan.muron@patententer.cz a dohodneme se na společném setkání, případně na online pohovoru.