VÝROBNÍ INŽENÝR/KA – SYSTÉMOVÝ INŽENÝR/KA, SPEKTROSKOPIE

ThermoFisher Scientific
Brno - Slatina, Vlastimila Pecha
FULL – TIME
před 3 dny

When you’re part of Thermo Fisher Scientific, you’ll do challenging work, and be part of a team that values performance, quality and innovation. As part of a successful, growing global organization you will be encouraged to perform at your best.
With revenues of more than $20 billion and the largest investment in R&D in the industry, we give our people the resources and opportunities to make significant contributions to the world.

Popis pozice

Výrobní inženýr je zodpovědný za technickou podporu výroby spektroskopů, specializovaný na řešení problémů v oblasti fyziky, vakua, rtg. záření a optiky. Odborník v této pozici řeší komplexní úkoly, přičemž spolupracuje s ostatními odděleními – především výrobou, vývojem a servisem.

Pro tuto pozici je kladen především důraz na šíři znalostí z různých technických oborů, všeobecný technický přehled a schopnost koordinace týmu lidí. Specifické znalosti z oblasti Spektroskopie uchazeč získá v průběhu zácviku.

  • Hlavní náplní práce je podpora výroby a pomoc s řešením technických problémů v oblasti fyziky, vakua, rtg. záření a optiky spektroskopů, s přesahem do vývojových aktivit, redesign a implementaci změn.
  • Dle potřeby může navrhovat a realizovat testovací zařízení pro výrobu
  • Definuje a upravuje výrobní postupy
  • Ověřování výrobní technologie subdodavatelů pro výrobky Thermofisher
  • Hledání řešení pro zvyšování kvality produktů a optimalizace výroby

Dále ve spolupráci s dalším oddělením engineeringu může spolupracovat na vývoji nových produktů, především:

  • Specifikovat požadavky na nové moduly spektroskopů z pohledu vyrobitelnosti, servisovatelnosti a funkčnosti
  • Podílet se se na testování prototypů

Spolupracuje s ostatními odděleními v rámci Thermofisher celosvětově.

Požadujeme

  • VŠ, preferovaný obor – fyzika, fyzikální inženýrství, Chemie, Elektro, Mechanika, a další technické obory
  • Dobrý obecně technický přehled
  • Schopnost řešit komplexní problémy v nadnárodním týmu
  • Dobré komunikační schopnosti
  • Schopnost samostatného uvažování a rozhodování
  • Aktivní a odpovědný přístup k řešení problémů
  • Aktivní znalost anglického jazyka
  • Řidičský průkaz skupiny B

Nabízíme

  • Náročnou, smysluplnou, perspektivní a zajímavou práci v mezinárodní HI-TECH společnosti
  • Odborný a osobní růst v dynamickém týmu Operations Engineeringu
  • Kontakt s nejmodernějšími technologiemi na poli elektronové mikroskopie a spektroskopie
  • Služební cesty – především Evropa, (vyjímečně USA, Asie)
  • Podporu vzdělávání a rozvoje
  • Jsme společností, která si uvědomuje, že zaměstnává špičkové odborníky a přizpůsobuje tomu svůj styl práce, platové podmínky a zaměstnanecké výhody
  • Flexibilní pracovní dobu
  • Moderní prostředí
  • Zajímavé zaměstnanecké výhody
  • Širokou škálu sportovních aktivit a společenských akcí

CONTACT: Aleksandra Adamczyk

Vlastimila Pecha , Brno 627 00

aleksandra.adamczyk@thermofisher.com