Vývojový pracovník v oblasti laserové spektroskopie – ovládací a analytický software

CEITEC - Středoevropský technologický institut VUT v Brně
Purkyňova 123, 621 00 Brno-Královo Pole
Full-time
4. 2. 2019

Popis pozice

Skupina Laserové spektroskopie se na CEITEC VUT zabývá výzkumem v oblasti spektroskopie laserem buzeného plazmatu a tedy i vývojem a výrobou zařízení provádějících prvkovou analýzu
na základě této metody. Prostřednictvím laserové spektroskopie lze v laboratorních i venkovních podmínkách zjistit povrchové i podpovrchové chemické složení zkoumaného vzorku (prvková analýza). Využití nabízí jak ve výzkumných institucích, tak v průmyslu či veřejných službách, a to s globálním záběrem.

Vývojový pracovník bude na své pozici zodpovědný za tvorbu ovládacího SW pro High-end instrumentaci a tvorbu SW pro zpracování dat a implementaci výsledků vědeckého zaměření.

NÁPLŇ PRÁCE:

  • organizace dílčích činností v souladu s harmonogramem projektů
  • programování uživatelského softwaru
  • implementace HW třetích stran
  • kontrola naplnění stanovených cílů, požadavků výzkumného týmu
  • výkazy řídicím pracovníkům

Požadujeme

  • zkušenosti s vývojem v C++, Qt
  • schopnost určovat směr vývoje SW a HW
  • znalost anglického jazyka – B2 a lepší (slovem i písmem)
  • dobré komunikační schopnosti – vedení schůzí
  • human centered design výhodou
  • základní znalosti elektrotechniky a optomechaniky výhodou

Nabízíme

  • práci v dynamicky se rozvíjejícím týmu
  • účast na vývoji high-end přístrojů
  • možnost cestovat do zahraničí
  • vývoj technologie na rozhraní chemie a fyziky
  • možnost účastnit se vědeckého výzkumu
  • adekvátní finanční ohodnocení, 6 týdnů dovolené
  • flexibilní pracovní doba, kariérní a osobní růst

KONTAKT

V případě zájmu o uvedenou pracovní pozici, prosím, zašlete svoje CV a motivační dopis
na e-mail recruitment@ceitec.vutbr.cz do 27. února 2019. V předmětu E-mailu
uveďte „Vývoj software“.