Kariérní poradenství

Hlavní strana › Pro studenty › Poradenství › Kariérní poradenství

Konzultace CV či LinkedIn profilu

Díky konzultacím získáte zpětnou vazbu na své CV, motivační dopis nebo profil na LinkedIn a také tipy na jejich vylepšení a zefektivnění.
Pokud už navíc máte konkrétní pozici, na kterou se chcete hlásit, můžeme společně toto portfolio upravit tak, aby odpovídalo na inzerát a zvýšit tak pravděpodobnost postupu do dalšího výběru a třeba i zajistit pomyslnou vstupenku na pohovor.

Průběh
Potkáme se na 30 min nad vybraným dokumentem on-line skrz MS Teams.
Ke konzultaci potřebujete jen vybraný dokument/profil a případně i inzerát, na který chcete odpovídat.

Individuální konzultace

Můžete si zvolit formu i obsah konzultace dle svých momentálních potřeb. Daný výběr lektorovi sdělíte v rámci Vašeho (online) setkání. Samozřejmě se může stát, že budete potřebovat pomoci i ve více oblastech. Není proto vyloučeno, že s lektorem v rámci jednoho setkání proberete všechny níže popsané oblasti.

 • Kariérní poradenství – s lektorem můžete probrat jakékoli téma, které se týká hledání či udržení si práce. Služba slouží zejména pro orientaci v tom, jak hledat práci, kde ji hledat, jak oslovit zaměstnavatele, jak se připravit, co si připravit apod.
 • Pohovor nanečisto – můžete si vyzkoušet pohovor na konkrétní pozici, na kterou se potřebuje připravit. Dostanete příležitost se na cokoliv ohledně pohovoru doptat a získat na sebe zpětnou vazbu.
 • Koučink – koučování je metoda založená na kladení otázek, v rámci které dostanete prostor pro zamyšlení se nad svými otázkami/odpověďmi. Koučování se hodí pro jakékoli téma, které je orientováno na budoucnost nebo přítomnost, nebo jakékoli jiné oblasti, u kterých se cítíte ztraceni ve vlastních myšlenkách. Někdy se stane, že se něčím zabýváte tak dlouho, že se v tom začnete ztrácet. Pokud do procesu vstoupí kouč/průvodce, může vám pomoci se na problém podívat s nadhledem a objevit tak třeba cesty, o kterých jste předtím ani netušili.

Přihlas se nyní

K přihlášení na akci použijte formulář níže. Do formuláře, prosím, vyplňte svůj VUT email (VUTID@vutbr.cz), abychom měli jistotu, že vám připojení přes MS Teams bude fungovat.


  Kdo se ti bude věnovat?

  Mgr. Libor Komárek

  Dlouhodobě se zabývám kariérou studentů a absolventů univerzit. Několik let jsem působil na Kariérním centru Masarykovy univerzity, zkušenosti mám i s VUT a VŠB-TUO. Působím i jako konzultant rozvoje ve firmách a dokončuji doktorát. Za cíl si kladu překládat uchazečům požadavky zaměstnavatelů a také jim pomoci se v kariéře zorientovat a připravit na první období velké kariérní tranzice. Rád vám pomůžu se sebepoznáním, rozhodováním, hledáním, tvořením portfolia, přípravou na pohovor i s kariérním rozvojem.

  Mám otázky na vaše odpovědi.

  Martin Bažík

  Martin je věčný idealista. V oblasti vysokého školství se pohybuje řadu let a věří tomu, že studenti jsou motivovaní, mají obrovskou chuť se učit, rozvíjet a pracovat na sobě. Jenom je potřeba jim k tomu vytvořit ideální prostředí a podmínky. Dříve takové prostředí pro studenty budoval na Kariérním centru Masarykovy univerzity, momentálně působí jako konzultant na kariérních centrech po celé republice. Jeho cíl je nicméně jednoduchý – chce pomoci studentům dělat to, co je baví a naplňuje.

  Tato akce je realizována v rámci projektu Moderní a otevřené studium techniky CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002430.

  Kontaktní informace

  Adresa: Kariérní centrum VUT
  Antonínská 548/1
  601 90 Brno

  Fakturační údaje: IČ: 00216305
  DIČ: CZ00216305