VUT spouští Kariérní centrum. Kromě inzerátů nabídne i kurzy na podporu studentských start-upů.

17.9.2018

Hledáme strojaře, programátora, účetního a elektrotechnika. Nástup možný ihned. – Podobným způsobem začínají stovky inzerátů, kterými se firmy snaží oslovit studenty Vysokého učení technického. Toto byl také jeden z hlavních impulzů, proč se brněnská technika rozhodla spustit Kariérní centrum VUT. Na tomto nově vzniklém portále budou mít studenti brněnské techniky možnost sledovat pracovní nabídky firem, či nabídky stáží a odborných praxí. Inzerce nabídek bude spuštěna 31. října 2018. Již ve zkušební verzi projektu se do testování zapojily desítky společností, které mají o studenty VUT velký zájem.

Kariérní centrum VUT však není pouze web, kde studenti na jednom místě najdou nabídky práce, praxe a odborných stáží, ale také širokou škálu workshopů, kurzů a přednášek se zaměřením na kariérní rozvoj. Studenti tak například nahlédnou pod pokličku magie projektového řízení, vytvoří si profesionální profil na LinkedIn, vyzkouší si designovat správné produkty správně pomocí workshopu Design Thinking, či si rozšíří své dovednosti na poli online marketingu. A to není vše. Jelikož se snažíme přizpůsobovat potřebám studentů, budeme se maximálně snažit zrealizovat také další workshopy, o které studenti projeví zájem. Všechny tyto kurzy jsou pro studenty brněnské techniky zdarma. Registrace na workshopy bude spuštěna v pondělí 24. 9. 2018, nicméně už nyní si studenti mohou prohlédnout část workshopů a kurzů, které jsou pro ně tento semestr připraveny.

Dále mají studenti brněnské techniky také možnost vytvořit si profesionální personalizované CV, motivační dopis, či dokonce vlastní webovou stránku, a to díky spolupráci s mezinárodně úspěšnou platformou Kickresume, kterou shodou okolností založil absolvent VUT. Studenti brněnské techniky si tak během pár kliknutí mohou vytvořit profesionální životopis či motivační dopis, a to všechno zcela zdarma.

Aby toho nebylo málo, Kariérní centrum VUT nabízí studentům VUT také kurzy na podporu podnikatelského myšlení, a to ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem a Podnikni to! Cílem je především to, aby studenti VUT uměli svůj nápad prodat a uskutečnit. Tato služba je pro studenty brněnské techniky připravena opět zdarma. Registrace budou spuštěny v pondělí 24. 9. 2018, ale studenti si již nyní mohou prohlédnout, co je v rámci programu na podporu podnikavosti čeká.

Zázemí Kariérního centra VUT najdou studenti v budově Fakulty podnikatelské na Kolejní 4, tedy v blízkosti univerzitního kampusu VUT. Pro více informací sledujte náš Facebook a Instagram, kde Vás budeme pravidelně informovat o veškerých novinkách a důležitých událostech.

Studenti i zástupci firem, kteří mají zájem nejen o inzerci pracovních nabídek, ale například i dlouhodobé partnerství s brněnskou technikou, mohou kontaktovat pracovníky Kariérního centra VUT prostřednictvím e-mailu kariera@vut.cz

Zpět na přehled všech článků